12 sierpnia 2015

Analiza kolorystyczna... Czy jestem zimą, latem, wiosną czy jesienią?

Hej !

Pewnie nie raz w Twoim życiu zdarzyło Ci się pójść na zakupy kupić stertę ciuchów, w których później czułaś się nieswojo albo po spojrzeniu w lustro na swój makijaż miałaś wrażenie, że kolory na powiece nie pasują do Twojej urody. Aby temu zapobiec wynaleziono analizę kolorystyczną, którą oferuje coraz więcej gabinetów wizażu. Prawidłowa ocena typu urody jest podstawowym krokiem to kreowania wizerunku, a odpowiednie dobranie palety barw, nie tylko makijażu, ale również garderoby, czy włosów są jednym słowem kluczowe. 


Bardzo rzadko się zdarza, że wszystko pasuje wszystkim. Niby mówi się, że ładnemu we wszystkim ładnie, ale w tym przypadku chyba się to nie sprawdza do końca J Dobranie odpowiedniej barwy ożywi i podkreśli to co w danej urodzie ma największe znaczenie. Profesjonaliści w celu oceny typu urody posługują się specjalnymi chustami wykonanymi z różnych wielobarwnych materiałów. O tym jak samemu w domu wykonać taką analizę wspomnę później.



Najpierw zacznę od tego, że wyróżniamy 4 podstawowe typy kolorystyczne. Mam tu na myśli wiosnę, lato, jesień i zimę. Dodatkowo warto zaznaczyć, że należy je rozdzielić na dwie grupy. A mianowicie wiosna i jesień to typy ciepłe, natomiast zima i lato chłodne. Tak, wiem, że dla wielu z Was zaskoczeniem jest, że lato jest typem chłodnym, ale proszę się nie sugerować temperaturą jaka panuje na dworze w czasie wakacji J


Które barwy są ciepłe, a które zimne?  Barwy ciepłe mają słoneczny blask, jest to zazwyczaj żółty, pomarańczowy, czerwony. Ciepłe mogą być też odcienie brązu, szarości, a nawet niebieskiego. Zimne barwy to przede wszystkim niebieski, fioletowy i różowy. Jednak nie wszystko jest takie proste jak może się wydawać. Otóż, tak naprawdę każdy ciepły kolor posiada swój zimny odcień i odwrotnie. Przykładowo śnieżny biały to odcień zimny, natomiast biały śmietankowy to już odcień ciepły. Tak samo czerwień buraczkowa jest odcieniem zimnym, ale czerwień pomidorowa już ciepłym. Analiza kolorystyczna wymaga dużej wprawy i przede wszystkim wyczucia estetyki i wrażliwości na barwy. 

Jak wykonać analizę?
Przed rozpoczęciem analizy barw należy starannie przeprowadzić demakijaż twarzy i odgarnąć włosy z twarzy. Jeśli masz włosy farbowane najlepiej jest wykonywać analizę przy lekkim odroście ponieważ tylko wtedy nasza analiza będzie wiarygodna. Na początku będą Ci potrzebne dwie chusty: złota i srebra. Przykładamy je sobie przy twarzy i sprawdzamy, która z nich sprawia, że wyglądamy promiennie, świeżo i młodo, a która odkrywa wszystkie mankamenty naszej urody (zmarszczki, przebarwienia itd.). Jeśli już to zrobisz to masz połowę drogi za sobą. Już wiesz czy należysz do ciepłych tonacji (złoto), czy do zimnych (srebro).

Kolejnym krokiem jest wybranie pory roku, do której należysz. Jeśli jesteś typem chłodnym to możesz być  Zimą lub Latem. Jeśli natomiast jesteś typem ciepłym to możesz być Jesienią lub Wiosną. Do tego celu posłużą Ci np. gotowe karnety kolorystyczne przedstawiające kolory charakterystyczne do danej pory roku. Innym sposobem jest analiza swojego koloru włosów, cery, oczu, efektu po opalaniu i dopasowanie do gotowych wzorców poszczególnych pór roku.

Jeśli jesteście ciekawi jakie cechy posiada każda pora roku i jakie kolory garderoby i makijażu pasują do każdego typu urody to zapraszam do przeczytania kolejnego postu, który pojawi się już jutro J

A tymczasem zmykam !!
Have a nice day <3

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz komentarz:) To dla mnie znak, że to o czym piszę Cię zainteresowało.